AZ IRGALMASSÁG TISZTELETÉNEK TERJESZTÉSE
„Azokat a lelkeket, akik irgalmasságom tiszteletét terjesztik, egész életükben megoltalmazom, mint gyengéd anya óvja csecsemőjét. Haláluk óráján pedig nem bírájuk, hanem irgalmas Megváltójuk leszek.”
Az Isteni Irgalmasság tisztelete az Isten iránti feltétlen bizalmat és az embertársaink iránt jótettekben megnyilvánuló szeretetet kéri tőlünk.
Fausztina nővér volt a legfőbb terjesztője az Isteni Irgalmasság üzenetének.
Fausztina nővér élete és küldetése
Helena Kowalska, a későbbi Fausztina nővér 1905. augusztus 25-én született Lengyelországban tízgyermekes vallásos parasztcsalád harmadik gyermekeként. Gyermekkorától kezdve vallásos lelkület jellemezte. 1925-ben, Varsóban belépett az Irgalmasság Anyjáról nevezett kongregációba.
A rendben a Faustina Maria nővér nevet kapta. Újoncidejét Krakkóban töltötte, és itt tette le örök fogadalmát. Egész életében következetesen törekedett együttműködni Jézussal a lelkek megmentése ügyében. Fausztina nővér felajánlotta életét a bűnösökért, a lelkek megmentéséért.
Élete utolsó éveiben megerősödtek lelki és fizikai szenvedései, előrehaladott állapotba került tuberkulózisa, mely megtámadta tüdejét és az emésztőrendszerét is.
Fizikailag egészen felemésztődve, de lelkileg teljesen éretten, a szentség hírében halt meg 1938. október 5-én, alig harminchárom évesen. A Szentatya 1993. április 18-án boldoggá-, 2000. április 30-án pedig szentté avatta Fausztina nővért, s kihirdette az Isteni Irgalmasság ünnepét a húsvét utáni első vasárnapra, az egész világra.
Erre az egyszerű, de Istent határtalanul szerető szerzetesnőre az úr Jézus olyan feladatot bízott, ami az egész világnak szól: az Irgalmasság üzenetét. „Ma téged küldelek az egész emberiséghez irgalmasságom üzenetével - mondta Jézus. Nem büntetni akarom a sérült emberiséget, inkább meg akarom gyógyítani és irgalmas Szívemre szorítani.”
„Te vagy irgalmasságom titkárnője, erre a tisztségre jelöltelek ki a jelen és az eljövendő életben, ... hogy közöld a lelkekkel nagy irgalmamat, melyet irántuk érzek, és bátorítsd őket, hogy bízzanak irgalmam mélységében.”
„Előkészíted a világot végső eljövetelemre.”
Krakkóban, Szt. Fausztina nővér kolostorának területén hatalmas bazilika épült az Isteni Irgalmasság tiszteletére, melynek alagsorában magyar kápolna is található. Érdemes erre a helyre elzarándokolni, és az isteni irgalmasság ötféle tiszteleti módja közül minél többet megvalósítani életünkben.
„Ha a lélek már emberi értelemben képtelen az újjáéledésre, s már minden el volna veszve, nem így az Istennél! Az irgalmasság csodája teljesen életre kelti a lelket.”
„Nem tudom megbüntetni, még ha a legnagyobb bűnös is lenne, azt, aki irgalmamra hivatkozik, hanem felmentem őt mérhetetlen és kifürkészhetetlen irgalmamban. Mielőtt eljövök mint igazságos bíró, előbb szélesre tárom irgalmam kapuját.”